Sprzedawcy i doradcy klienta w Warszawie

Sprzedawcy i doradcy klienta w Warszawie

sprzedawcy i doradcy klientaTo coraz popularniejszy zawód, którego nazwa może być dość myląca. Dotyczy działań sprzedażowych, okraszonych empatią wobec potrzeb klienta. Czyni to go mniej zniechęcającym dla klientów. Chodzi o zawód doradcy klienta, który w Warszawie zyskuje sobie coraz większą popularność.

Przeglądając ogłoszenia o pracę w stolicy, mamy coraz częściej wrażenie, że rynek został zdominowany przez sprzedawców i doradców klienta. W Warszawie w większości firm, jest to bardzo oblegany wakat. Często przeprowadza się na niego kilkuetapową rekrutację, która ma za zadanie wyłonić najlepszego, najbardziej odpornego psychicznie i przekonywującego człowieka. Chodzi o to, aby tego typu stanowiska zajmowali tzw. „najlepsi, najtwardsi gracze”, ponieważ to oni będą stanowić o sukcesie firmy, jej zyskach i dobrej opinii.

Nie sposób odmówić obu zawodom stopnia trudności, który zdecydowanie przewyższa pozostałe, również wymagające stałego kontaktu z klientem. Na doradcy klienta ciąży odpowiedzialność za dobre imię firmy, sprzedaż produktów, a także cała złożona procedura obsługi posprzedażowej. Dlatego też firmy w Warszawie starają się zapewnić swoim pracownikom na wyżej wymienionych stanowiskach jak najlepsze warunki oraz zatrzymać jak najdłużej tych najlepszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *