To sprawdź przed wysłaniem CV!

To sprawdź przed wysłaniem CV!

Wreszcie udało Ci się skończyć pisanie swojego CV. Jednak nie pędź tak szybko, nie wysyłaj go od razu! Zwłaszcza, kiedy starasz się o pracę na stanowisku doradcy klienta. Możesz popełnić błędy, z których nawet nie zdajesz sobie sprawy, a to właśnie one zaważą na tym, czy dostaniesz tę posadę!

Twój życiorys musi zrobić dobre pierwsze wrażenie na rekruterze. A większość z nich bierze wszelkie niedociągnięcia w korekcie dokumentów aplikacyjnych jako bardzo irytujące. Zwłaszcza, kiedy zdarzają się w danych kontaktowych.

W związku z tym przeczytaj napisane przez siebie CV jeszcze raz i sprawdź, czy nie znajdują się w nim żadne literówki. Dotyczy to szczególnie numeru telefonu oraz adresu mailowego. Ogromną wartością dla rekrutera staje się również podsumowanie kwalifikacji, a także motywacji osoby, która poszukuje pracy.

Informacje w skondensowanej formie zawarte na samym początku dokumentu stanowią duże ułatwienie. Ta rada może wydać Ci się banalna, ale uwierz – jest to naprawdę bardzo ważne. Skup się na tym, aby interlinia, kolorystyka oraz czcionka były ze sobą spójne.

W końcu życiorys musi być przejrzysty oraz łatwy do przeczytania, natomiast sam jego układ musi ułatwiać znalezienie informacji najistotniejszych dla przyszłego pracodawcy. Kiedy dokument będzie nieuporządkowany, rekruter może pomyśleć, że osoba, która go przygotowała jest niechlujna i chaotyczna.

Powyższe uwagi mogą udoskonalić Twoje CV i sprawić, że potencjalny pracodawca może się Tobą zainteresować!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *