Doradca klienta odnajdzie się w wielu branżach

Doradca klienta odnajdzie się w wielu branżach

Wyróżnia się silną osobowością, a także dużą dozą cierpliwości. Doradca klienta odnajdzie pracę w wielu różnych branżach. A jest to całkiem intratne stanowisko, ponieważ wiąże się często z otrzymywaniem stałego wynagrodzenia oraz prowizji, która nierzadko przewyższa pensję podstawową. Najlepsi w tym zawodzie zarabiają nawet… dziesięć tysięcy złotych miesięcznie! Jest to kusząca propozycja szczególnie dla młodych osób, które dopiero ukończyły studia. Pozwala na stosunkowo szybki rozwój, a także godne zarobki.

W jakiej branży pracują doradcy klienta?

Doradcy klienta są najczęściej spotykani w bankach oraz ubezpieczalniach. W tych sektorach pracowników na tych stanowiskach potrzeba bardzo wielu. Muszą oni w odpowiedni sposób dopasowywać konkretne produkty i usługi do potrzeb zainteresowanych klientów. Ponadto pozyskują oni nieustannie nowych klientów i utrzymują dobre relacje ze starymi. Jednak osoba na tym stanowisku odnajdzie się nie tylko w finansach, ale również w księgowości czy też obszarze obsługi klienta w hurtowniach czy też sklepach, a nawet w telefoniach komórkowych. Ważne jest to, aby doradca klienta dobrze czuł się w branży, na którą się zdecyduje. Musi on swobodnie operować niezbędną terminologią, a także doskonale orientować się w sprzedawanych produktach, towarach, czy też usługach.

Wynagrodzenie doradcy klienta

Często przy zarobkach doradcy klienta kluczową rolę gra prowizja od sprzedaży towarów oraz usług. Pensja podstawowa często nie porywa wysokością, jednak sama prowizja może ją znacznie przewyższać. Zarobki nierzadko są zależne od samej branży, jednak średnio plasują się w wysokości około pięciu tysięcy złotych miesięcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *