15 Gru 2021

Jak poradzić sobie z lękiem przed zmianą pracy?

Lęk niekiedy mobilizuje oraz napędza do działania. Niekiedy jest to również czynnik, który trzyma w uwięzi oraz blokuje przed podjęciem kolejnego wyzwania. Lęk ma wiele twarzy, na szczęście są sposoby na to, żeby uporać się z tym negatywnym, który sprawia, że nie możesz się rozwijać.

Już od długiego czasu pracujesz jako doradca klienta i czujesz, że przyszła pora na to, żeby zmienić miejsce pracy? Być może powodem jest słabe wynagrodzenie oraz brak perspektyw rozwoju? Niezależnie od sytuacji, w jakiej się znalazłeś, nie pozwól, aby lęk nad Tobą górował i wstrzymywał Cię przed podjęciem działania. Są bowiem sposoby na to, żebyś zmienił swoje życie na lepsze.

Przede wszystkim zadbaj o swoje własne potrzeby psychiczne. Skup się na pozytywnych aspektach swojego życia, postaw na zdrową dietę, a także regularną aktywność fizyczną. W ten sposób poprawisz również swoją pewność siebie, a więc staniesz się osobą bardziej odporną na ewentualne odrzucenie w życiu zawodowym. Szukając nowej pracy, pamiętaj również o tym, że nie musisz od razu rzucać się na głęboką wodę i rzucać starego stanowiska. Pracuj jak dotychczas, a w tym samym czasie udawaj się również na rozmowy rekrutacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *