rekrutacja online
13 Lis 2020

Nowości w procesach rekrutacyjnych

Pracujesz w jednej firmie od dłuższego czasu, jednak uznałeś, że przyszła pora na zmiany? Obawiasz się jednak, że nie poradzisz sobie, a procesy rekrutacyjne są dla Ciebie całkowitą zagadką. Nie martw się, ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości i przygotuje Cię na rekrutacyjne nowości, które powinny Cię zainteresować.

Jeżeli poszukujesz pracy jako doradca klienta, przede wszystkim powinieneś skupić się na tym, aby jak najlepiej wypaść podczas procesu rekrutacyjnego. Nie jest to łatwe dla osób, które od dłuższego już czasu nie poszukiwały nowego miejsca zatrudnienia. Mogą się one gubić w meandrach rekrutacyjnych. Podpowiemy Ci, co zrobić, aby pokazać się z jak najlepszej strony przed rekruterami.

Doradca klienta, a proces rekrutacyjny

Obecnie większość firm stawia na rekrutacje w sieci, a więc to tam szukaj ogłoszeń. Swoje dokumenty aplikacyjne, czyli CV oraz list motywacyjny dopasuj do konkretnego ogłoszenia. Postaraj się, aby stały się one odpowiedzią na potrzeby rekrutera. Oczywiście nie kłam, jednak pokaż, że jesteś idealnym kandydatem na to określone stanowisko.

Nowością w procesach rekrutacyjnych są bez wątpienia rozmowy przeprowadzone online. Przygotuj się zatem na taką ewentualność. Często takie spotkanie wideo poprzedza z kolei rozmowa telefoniczna. W trakcie jej trwania powinieneś być jak najbardziej skupiony i spokojny. To pozwoli Ci na to, abyś wypadł jak najlepiej.

3 thoughts on “Nowości w procesach rekrutacyjnych”

    1. Tak samo jak do rozmowy face to face. Należy poszukać informacji o firmie do której rekrutujemy, przygotować sobie odpowiedzi na standardowe pytania, które mogą się pojawić na rozmowie. Odpowiedni ubiór, cisza, spokój i porządek w miejscu z którego będziemy rozmawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *