spotkanie biznesowe
03 lip 2020

Skuteczne doradzanie, czyli o psychologii sprzedaży słów kilka

Chcesz zyskać coraz więcej nowych klientów, a tym samym zarobić więcej? Podpowiemy Ci, w jaki sposób rozmawiać z klientami, aby chętnie kupowali oni sprzedawane przez Ciebie produkty oraz usługi.

Często wynagrodzenie doradcy klienta składa się z podstawy oraz z prowizji od sprzedaży. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby był on w dobrej formie każdego dnia, by nie przegapił okazji do sprzedania określonego produktu, czy też usługi. W każdym przypadku powinien on wyróżniać się odpowiednim podejściem do klienta, a także jego potrzeb. Przekonaj się, w jaki sposób skutecznie doradzać.

Skuteczne doradzanie nie musi być trudne

Jako doradca klienta przede wszystkim powinieneś nauczyć się uważnego słuchania. Każdy klient tego oczekuje. Niezwykle ważne jest to, aby zrealizować potrzeby osoby, z którą rozmawiamy. To oznacza, że zawsze powinniśmy zadać klientom odpowiednie pytania. Jest to sposób na to, aby wyciągnąć z rozmówcy więcej cennych informacji. Pytaj o najdrobniejsze szczegóły, tak aby spełnić wymagania klienta.

Później zaproponuj klientowi maksymalnie trzy rozwiązania, które najlepiej odpowiadają jego potrzebom. W ten sposób wybór będzie dla nich łatwiejszy, niż w sytuacji, gdy musieliby wybierać jeden produkt z dziesięciu dostępnych. Ponadto możesz również zaproponować klientowi niższą, okazyjną cenę, co zawsze jest kuszące i zdecydowanie zachęca do zakupu.

4 thoughts on “Skuteczne doradzanie, czyli o psychologii sprzedaży słów kilka”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.