doradca zamoznego klienta w banku
11 Wrz 2019

Doradca zamożnego klienta w banku. Czy praca osoby na tym stanowisku wygląda tak samo jak zwykłego doradcy w banku?

W bankach coraz większą popularnością cieszy się podział pracowników na różne dziedziny. Wszystko jest zależne od tego kim jest klient docelowy, a przede wszystkim – ile posiada pieniędzy i jakie z tego tytułu będą go interesować usługi. Dzięki temu banki poszerzają swoje usługi i nie ograniczają tylko do jednej grupy społecznej. To bardzo praktyczne rozwiązanie dla usług tego typu.

W związku z tym banki coraz częściej poszukują doradców klienta zamożnego.

Jakie są główne zadania osoby na tym stanowisku? Musi ona w sposób aktywny wspierać doradców prestige podczas procesów sprzedaży wszelkich usług finansowych. Oprócz tego taki pracownik jest zobowiązany wspierać doradców prestige w zarządzaniu portfelem klientów. Dodatkowo zapewnia zarówno obecnym, jak i potencjalnym klientom profesjonalną obsługę na miarę danego banku, zgodnie z jego wymaganiami.

Oczywistym jest również to, że taki doradca musi budować długofalowe relacje z klientami właśnie z segmentu prestige. Banki wymagają od takich pracowników znajomości zasad funkcjonowaniu rynku kapitałowego oraz pieniężnego. Kolejnym niezbędnym warunkiem jest doświadczenie w sprzedaży, szczególnie liczy się praca z klientami wymagającymi o indywidualnych potrzebach. Dodatkowo taka osoba musi w umiejętny sposób budować trwałe relacje ze swoimi klientami oraz ukierunkowywać się na realizację zadań, a przede wszystkim osiąganie założonych celów biznesowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *