Doradca klienta jest potrzebny nawet w firmie zajmującej się budową maszyn produkcyjnych
11 Wrz 2019

Doradca klienta jest potrzebny nawet w firmie zajmującej się budową maszyn produkcyjnych

unkcja doradcy klienta wielu osobom może kojarzyć się z przybytkami usługowymi, sklepami z przeróżnymi artykułami, bankami itp. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że osoba pełniąca te funkcje jest potrzebna nawet w przedsiębiorstwie, które zajmuje się budową maszyn produkcyjnych.

A jakie zadania stoją przed osobą piastującą tę funkcję?

Jest to głównie bezpośredni, telefoniczny oraz mejlowy kontakt z klientami biznesowymi. Do jego obowiązków należy też pozyskiwanie nowych klientów i prezentacji ofert handlowych. Ponadto doradca klienta zajmuje się też dbaniem o dobre relacje z dotychczasowymi klientami. Stara się również o to, aby został zachowany pozytywny wizerunek firmy.

Wśród wymagań dotyczących tego stanowiska firmy wymieniają miłe usposobienie i nieustannie pozytywne nastawienie. Nie bez znaczenia jest też łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Podkreślają też, że bardzo ważna jest umiejętność pracy w zespole, zaangażowanie oraz wytrwałość w wykonywaniu powierzonych zadań. Oprócz tego zwracają uwagę na bardzo dobrą organizację pracy.

Od kandydatów oczekuje się również posiadania prawa jazdy kategorii B oraz dużej odporności na stres, ponieważ ta praca niesie ze sobą wiele czynników stresogennych. Niektóre firmy od potencjalnych kandydatów wymagają również gotowości do wyjazdów służbowych nawet dwa lub trzy razy w tygodniu. W zamian natomiast oferują umowę o pracę i jasno określone zadania i cele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *