Doradco klienta – nie leń się w pracy, to może się skończyć zwolnieniem!

Doradco klienta – nie leń się w pracy, to może się skończyć zwolnieniem!

Często Twoja ścieżka zawodowa wygląda tak, że najpierw intensywnie poszukujesz pracy, szczegółowo przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej, starasz się pokazać z jak najlepszej strony, a dzięki temu otrzymujesz swoją wymarzoną pracę!

Podczas okresu próbnego dajesz z siebie wszystko i angażujesz się w każdą możliwą sprawę. Robisz dodatkowe raporty, realizujesz zadania, które niekoniecznie należą do Twoich obowiązków… Jednak z biegiem czasu, po roku, dwóch, trzech zapał zaczyna słabnąć. Tak dzieje się bardzo często. Zaczynamy mieć poczucie komfortu i stabilności, czujemy, że jesteśmy niezastąpieni.

Wtedy zaczyna się leniuchowanie. Dotyka to nawet doradców klienta, którzy zaczynają więcej czasu spędzać w czeluściach Internetu, wypiją dodatkową kawę z koleżanką z pracy, w końcu ploteczki i dobra atmosfera w pracy także są bardzo ważne. Ten stan skupia się na wypełnieniu minimum swoich obowiązków.

Jednak trzeba mieć na uwadze to,  że każdy pracodawca będzie płacić za zaangażowanie swoich pracowników i chce mieć wykonaną pracę w sposób idealny. Należy pamiętać, że szef może dowiedzieć się o obijaniu, a wtedy może nas czekać niemiła niespodzianka. Lepiej nie oszukiwać swoich przełożonych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *