doradca klienta praca
30 Gru 2019

Cztery porady dla każdego doradcy klienta

Jak poradzić sobie z trudnymi klientami? Jak sprzedawać więcej i znacznie skuteczniej? Te porady przydadzą się każdemu doradcy klienta! Sprawdź to sam!

Każdy doradca klienta staje w swoim życiu zawodowym przed pewnymi problemami, które mogą zacząć utrudniać mu pracę. Jest kilka sposobów na to, aby poradzić sobie z nimi.

Poznaj cztery porady, które sprawią, że Twoja praca stanie się znacznie łatwiejsza!

 1. Po pierwsze – uśmiechaj się
  Wiele osób uważa to za dość błahe, jednak uśmiech może rozładować napięcie w każdej sytuacji. To oznacza, że powinieneś traktować go jako swoją tajną broń! Uśmiechaj się do swoich klientów, a na pewno oni zaczną pałać do Ciebie sympatią i podejdą do Ciebie z większą wyrozumiałością.
 2. Po drugie – zadbaj o swój wygląd
  Jako doradca klienta powinieneś wyglądać wręcz nienagannie. To oznacza, że bardzo ważne jest to, żebyś każdego dnia prezentował się bardzo dobrze. Postaw na ubiór klasyczny, zawsze dobrym pomysłem będzie koszula z kołnierzykiem. Oczywiście w wielu firmach odzież jest determinowana przez szefostwo, jednak gdyby tak nie było – nie lekceważ mocy dobrego ubioru!
 3. Po trzecie – zawsze bądź dobrze poinformowany
  Klienci najczęściej oczekują konkretów. To oznacza, że zawsze powinieneś być dobrze poinformowany. Jeżeli będziesz na bieżąco ze wszystkimi nowościami, a także ewentualnymi usterkami – klienci na pewno to docenią.
 4. Po czwarte – przyznaj się do błędu
  Każdy z nas ma prawo do popełniania błędów. Jeżeli Tobie również zdarzy się takowy popełnić – nie martw się, to normalne! Ważne jest to, aby w takiej sytuacji wiedzieć jak się zachować. Przyznaj zatem klientowi rację i wskaż możliwości rozwiązania sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *