kobieta zastanawia się
24 Sty 2020

Podwyżka czy awans? Co jest ważniejsze dla pracowników?

Większość osób chce się rozwijać nie tylko na polu prywatnym, ale również zawodowym. To dlatego stawiają oni na samorozwój, a także próbują osiągnąć jak najwięcej. W związku z tym zależy im na awansie. Co jednak jest dziś ważniejsze? Awans, podwyżka, a może stabilizacja?

Jeżeli pracujesz jako doradca klienta w dużej firmie z pewnością mogłeś obserwować zmiany na stanowiskach w przedsiębiorstwie. Część pracowników odchodzi, zwalnia się, część zajmuje ich stanowiska, a tym samym zyskuje większy prestiż, czy też otrzymuje podwyżkę. Dla niektórych z nich jest to również możliwość postawienia na stabilizację. Co w dzisiejszych czasach jest ważniejsze dla poszczególnych pracowników?

Atrakcyjna pensja to podstawa

Okazuje się, że w większości przypadków dla pracowników najważniejsza jest satysfakcjonująca pensja. Nie ma znaczenia dla nich stanowisko jakie obejmują, liczy się sama możliwość zdobycia większej pensji. Jest to dość krótkowzroczne, ponieważ może wiązać się z tym, że w przyszłości Twoje CV nie będzie wyglądało tak, jakbyś sobie to wymarzył.

Potrzeba stabilizacji ma ogromne znaczenie

Dla osób, które osiągną określony wiek, najważniejsza staje się stabilizacja zawodowa. Wtedy zależy im na tym, aby pensja przede wszystkim nie była zależna od prowizji od sprzedaży. Takie osoby doceniają również możliwość zdobycia premii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *